13 maja 2014

"... i żyli długo i szczęśliwie". Czyli co robili?

"... i żyli długo i szczęśliwie". "Co to znaczy szczęśliwie?" zapytała mnie kiedyś Jadzia jak skończyłam czytać jej królewnę Śnieżkę. Długo zastanawiać się nie musiałam. Bez chwili namysłu zaczęłam opowiadać Jadzi dalsze historie Królewicza i Królewny Śnieżki. Jadzia była zachwycona i co wieczór chciała ażebym opowiadała jej dalsze losy głównych bohaterów, którzy "żyli długo i szczęśliwie". 

Nie dziwię się jej. Jako dziecko strasznie ciekawiło mnie jak dalej potoczyły się losy Kopciuszka, Syrenki Ariel czy Śpiącej Królewny. Nie wiedziałam co oznacza tekst "długo i szczęśliwie". Bo co się kryje pod słowem "szczęśliwie"? Gdzie mieszkali? Z kim? Co robili w ciągu dnia? Czy mieli dzieci? Ile? A zwierzęta mieli? Co się stało ze złymi charakterami? Co jedli na kolację? W co się bawili?

Tych pytań miałam tysiące. I nie wiem czy to ja takie geny daję, czy może wszystkie dzieci tak mają ale Jadzia podobnych pytań ma miliony! Czasami aż mnie zatyka i nie wiem co odpowiedzieć mam.  Oczywiście cieszy mnie zaciekawienie jej dalszymi losami bohaterów. Jednakże mam z tym mały problem. Kiedy wymyślam jej na poczekaniu historię to musi ona być za każdym razem taka sama. Nie może być różnych zakończeń. Czemu? "Dlatego, że to już nie historia a serial" - tak odpowiedziała mi kiedyś Jadzia.

Dlatego nawet nie wiecie jak się cieszę, że 21 maja 2014 roku Wydawnictwo Bukowy Las poszerzy swoją ofertę o kolejną książkę. I to nie byle jaką bo "Ever After High. Księga Legend", dzięki której dowiemy się jak potoczyły się dalsze losy znanych nam z dzieciństwa bohaterów.Już nie mogę się doczekać kiedy usiądę razem z Jadzią na łóżku przykryte kocem i zaczniemy czytać dalsze losy znanych księżniczek. Jedno jest pewne. Będę znała Ever After Hight na pamięć i minimum miesiąc będę czytała codziennie wieczorem.

Czy Wy albo Wasze dzieci zastawiały się kiedykolwiek jak potoczyły się dalsze losy Księżniczek i Książąt?

4 komentarze:

 1. a no właśnie ... zawsze tak się kończą wszystkie bajki i nigdy nie wiadomo co dalej :D pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiesz, że nie pamiętam, czy zastanawiałam się nad dalszymi losami bohaterów... ale jestem bardzo ciekawa tej książki :-). Dzięki Tobie znalazłam już kilka rarytasów :-).

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie zastanawiałam się nad tym, jak potoczyły się ich dalsze losy. Czekam na tę serię:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Całe szczęście, że premiera już za 4 dni :)

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że jesteś!
Twoje zdanie jest dla mnie ważne dlatego jeżeli chcesz je wyrazić nie krępuj się :)