29 stycznia 2014

Poranne przemyślenia

Lubie nasze poranki. Nie przeszkadza mi nawet fakt, że moje dzieci wstają o 6... czasami nawet  przed. Przyzwyczaiłam się już do tego...

Nasze poranki są cudowne, niewinne i przesiąknięte bezwarunkową miłością. Miłością naszą do dzieci, dzieci do nas oraz co najważniejsze miłością rodzeństwa. Kiedy rano przychodzi do nas Jadzia żeby powiedzieć "dzień dobry"  i rzucić się z uśmiechem na twarzy na nas wiem,  że pomimo wszystkich przeciwności warto starać się dalej. Kiedy Kacprowy widząc Jadzie zaczyna chichrać i rzucać się na nią ażeby przywitać ją soczystym buziakiem, wiem że mam szczęście. Kiedy tak leżymy we czwórke i patrzę jak nasze dzieci przytulają się, a Jadzia opowiada Kacprowemu co jej się przyśniło to serce mi rośnie. Wtedy tak sobie myślę, że chyba dobrą drogę obrałam pomimo zgrzytów i nieporozumień między nimi. Kochają się, a co najważniejsze szanują. Każde jest inne. Jadzia totalna indywidualistka z milionem pomysłów w głowie, nie bojąca się powiedzieć tego co myśli. Kacprowy zawzięty, uczuciowy i uwielbiający się przytulać. Nie boi się ludzi i nowych miejsc. Tacy różni, tacy inni... Tacy nasi :)
Każdy dzień jest nauką życia razem. Każdy dzień jest wyzwaniem, któremu musimy podołać. Raz są lepsze, a raz gorsze dni. To normalne. Takie jest życie... W jednym domu żyją cztery różne osobowości. Każdy z innymi potrzebami, innym tokiem myślenia i innym sposobem radzenia sobie w różnych sytuacjach, z czego dwójka to jeszcze dzieci, których uczymy dopiero okazywania uczuć i radzenia sobie z nimi. A jednak dogadujemy się, akceptujemy i co najważniejsze kochamy!13 komentarzy:

 1. Pięknie napisane! :) Aż się chce do Was przyjść rano poprzytulać! ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. <3 wiecie, że dajecie nadzieję,wiarę i pozytywnego kopa wszystkim wokół? LOVE!

  OdpowiedzUsuń
 3. oj kochana ja co dziennie uczę się kompromisu i spokoju :)
  by nie wybuchać bez sensu, by nie krzyczeć bez powodu, by nie warczeć za szybko...
  Co dziennie nauka, ale warto :) oj warto :D dla tego uśmiechu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My też się tego uczymy... każdy człowiek się tego uczy ale po to żyjemy ażby się uczyć czerpać jak najwięcej z każdego dnia :)

   Usuń
 4. I ja uwielbiam takie poranki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. serce rośnie, a łza w oku się kręci ze szczęścia...

   Usuń
 5. Cudne, piekne wspaniałe !!!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Macie moc i dajecie ją innym:) To wspaniałe!

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie mogę się doczekać, kiedy moja mała zacznie przychodzić do mnie do wyrka żeby się potulic. Jeszcze chwilę musze na to poczekac :)

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że jesteś!
Twoje zdanie jest dla mnie ważne dlatego jeżeli chcesz je wyrazić nie krępuj się :)