01 grudnia 2014

"Krzywe Zwierciadło" Ever After High

Wciągnęła mnie! Bez ściemniania, lukrowania ani nabijania Was w butelkę. Takich przygód, akcji i nowin to ja się nie spodziewałam. Nie ma co ukrywać, autorka tej książki wyobraźnie to ma. I to lepszą od niejednego dziecka! O czym mowa? O nowej książce, a raczej drugiej części, Ever After High Shannon Hale. 


"Krzywe zwierciadło" Shannon Hale jest kontynuacją przygód Apple, córki Królewny Śnieżki oraz Raven, córki Złej Królowej (Recenzje pierwszej książki  możecie znaleźć TU). Dziewczyny są ze sobą połączone wspólnym przeznaczeniem, co znaczy, że Apple nie może istnieć bez Raven i odwrotnie. Tak przynajmniej myślimy zaczynając czytać pierwszą część książki. Taki jest plan dyrektora Grimma. Robi wszystko ażeby uczniowie nie zastanawiali się i ślepo wierzyli, że nie mają wpływu na własny los. Kiedy jednak Raven postanawia się zbuntować i nie podpisać Księgi Legend, w szkole Ever After High pojawia się więcej pytań niż odpowiedzi. Nie chodzi tu tylko o Raven ale o innych uczniów. Szkoła pogrążona jest w chaosie, a uczniowie dzielą się na dwa obozy. Pierwszy z nich to Royalsi, którzy akceptują swój los. Co więcej podoba im się on i są wystraszeni obecną sytuacją. Drugi obóz to Rebelsi, postanawiający zbuntować się tak jak Raven. Kiedy w poważne kłopoty wpada Madeline (córka Szalonego Kapelusznika) przyjaciółka Raven, dziewczyna postanawia jej pomóc. Przyłącza się do niej Apple, która nie godzi się na niesprawiedliwość, a tym samym naraża bajkę o Królewnie Śnieżce. Mają tylko jeden dzień by załagodzić sytuacje w baśnioceum i uratować przyjaciółkę. 


Czy im się to uda? Czy może kolejna bajka zostanie wymazana z kart pamięci? Tego Wam nie zdradzę. Mogę jednak Wam powiedzieć, że poboczna historia Czerwonego Kapturka jest tak niebywała, że powinni nakręcić oddzielny film na tej podstawie. Szok i niedowierzanie wywołuje nie tylko we mnie ale i w Raven, która dowiaduje się iż zmiana swojego przeznaczenia miała miejsce również wcześniej! Poza tym w drugiej części możemy lepiej poznać Złą Królową, która jak się okazuje ma przejawy dobroci... oczywiście w jej złowieszczy sposób. Dodatkowo razem z Raven i Apple możemy zabawić się w detektywów i rozwiązać kilka zagadek. Przygotować miksturę oraz dowiedzieć się, który Królewicz zadłużył się w Apple. Dowiemy się również, że baśnioceum było miejscem gdzie Dziaberłak odbywał swoją karę uwięziony w Jhed-No Roshca'u.

Polecam obie części Ever After High zarówno dzieciom jak i dorosłym. Zwłaszcza tym którzy nadal mają w sobie trochę dziecka i lubią przenieść się magiczny świat. Zachęcam również wszystkich ciekawskich, którzy zastanawiali się jak to jest żyć długo i szczęśliwie, by przekonali się iż koniec to dopiero początek...

Chciałabym podziękować Wydawnictwu Bukowy Las za to iż wybrali mnie na ambasadorkę serii książek Ever After High.


* Post jest elementem współpracy z wydawnictwem Bukowy Las

1 komentarz:

  1. Już nie mogę się doczekać kiedy u nas zawitają książki i zasiądę z Emilką do czytania :)

    OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że jesteś!
Twoje zdanie jest dla mnie ważne dlatego jeżeli chcesz je wyrazić nie krępuj się :)