09 lipca 2014

Coś dla Mamy

Wszyscy jesteśmy najmądrzejsi. Każdy z osobna wie wszystko najlepiej. Co zrobić żeby włosy nie wypadały, jak jeść żeby schudnąć, do jakiego lekarza iść gdy coś boli. A przede wszystkim jak postępować z czyimś dzieckiem.


Kobieta nosi w sobie maleństwo 9 miesiecy. Nosi je pod serduchem czując każdy ruch, każde kopnięcie i czkawkę. Wie, że w tej samej sekundzie kiedy urodzi się jej dzieciątko będzie odpowiedzialna za nie. Zrobi wszystko co tylko może żeby zapewnić swojemu dziecku wszystko ażeby było szczęśliwe.

Tuli swoje dziecko w ramionach często zmęczona, przestraszona, a zarazem szczęśliwa. Potrzebują czasu żeby się poznać. Dziecko potrzebuje również czasu ażeby poznać siebie, swoje ciało. I zazwyczaj wtedy, kiedy mama z dzieckiem zaczynają się dogadywać wchodzi miedzy nich osoba trzecia. Zazwyczaj robi to z chęci pomocy i wsparcia. Jednak skutki są odwrotne. Mówi mamie jak ma postępować, co robić a czego nie. Wręcz nakazuje jak żyć ażeby rodzicom było wygodnie. Wtedy podłapuje to cała rodzina i zaczyna dawać swoje "dobre rady" owej mamie. Mamie, która zaczyna głupieć. Dosłownie! Czuje, że to co radzą jej inne osoby nie do końca jest zgodne z tym co czuje. Jednak pod wpływem gadania, nacisku i chwilowych problemów przystaje na te "dobre rady innych". Chcąc ciągle dobrze dla swojego dziecka. 

Nie będę kolejną osobą dającą Ci dobre rady i mówiącą jak żyć i wychować. Chcę Ci napisać coś czego mi nikt nie napisał i nie powiedział kiedy ja miałam ciężkie początki.Napiszę Ci coś co jest prawdą!

Jesteś cudowną mamą dla swojego dziecka! Jestem przekonana, że robisz wszystko ażeby Twoje dziecko czuło się najszczęśliwsze i miało wszystko czego potrzebuje. Jesteś wspaniała mamą bo jesteś przy nim. Bo przytulasz, kochasz i całujesz. Dbasz o nie i pielęgnujesz. Nie zapominaj o tym, że jesteś cudowną osobą i NAJLEPSZĄ MAMĄ DLA SWOJEGO DZIECKA! Uwierz w siebie, swoją intuicje i swoje możliwości. Nie słuchaj innych jak masz postępować ze swoim dzieckiem. Postępuj tak jak czujesz że będzie Wam dobrze. Posłuchaj siebie i swojego dziecka a wszystko się ułoży. I pamiętaj jesteś cudowna mamą i nikomu nie pozwól by mówił inaczej! Ja wiem to że jesteś wspaniałą mamą, uwierz w to i Ty!

 PAMIĘTAJ O TYM!


13 komentarzy:

 1. aż mi się łezka zakręciła :) wypada powiedzieć dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma za co dziękować! Trzeba to powtarzać i uwierzyć :)

   Usuń
 2. gdzie byłaś 2,5 roku temu, jak mi trzeba było takich słów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Olsztynie siedziałam i córę wychowywałam... ale teraz jestem. I wiesz gdzie...
   Także jakby co to śmiało :)

   Usuń
  2. nie omieszkam skorzystać w chwili zwątpienia ;)

   Usuń
 3. Takie słowa powinny wisieć na drzwiach każdej sali na położnictwie, by żadna z mam nie zapomniała o tym!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje bardzo mi miło!Również uważam ,że każda mama powinna to słyszeć jak najczęściej.

   Usuń
 4. Mądra z Ciebie babeczka Karolinko! dziękuję za tego posta!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie ma za co! Taka prawda :) Pamiętaj o tym :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Najlepsza rada, jaką mogłaś dać każdej mamie, żeby uwierzyła, że jest najlepszą mamą! Dziś mam kryzys, więc Twój post jest dla mnie idealny. Dzięki Karolino!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet w chwilach kryzysu i po ciężkim dniu nadal JESTEŚ NAJLEPSZĄ MAMĄ DLA SWOJEGO DZIECKA! Pamiętaj!
   Pozdrawiam cieplutko!

   Usuń
 7. Mądrze napisałaś. Szczególnie takie słowa są potrzebne młodym mamom.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ojej, aż mi się miło zrobiło - bo pisałaś to także dla mnie. DZIĘKUJĘ :)

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że jesteś!
Twoje zdanie jest dla mnie ważne dlatego jeżeli chcesz je wyrazić nie krępuj się :)