17 listopada 2015

Książka prezentem idealnym

Dawno nie pisałam Wam nic o książkach dla dzieci. I to był mój błąd. Książka goni książkę. Na półkach leży jeszcze kilka pozycji, które czekają na swoją kolej, a ja już siedzę i zapisuję kolejne godne uwagi tytuły.

Wyszukując książki dla moich dzieci dzielę je na 3 kategorie. Książki dla Jadzi czyli księżniczki, baletnice, konie, wróżki oraz książki o uczuciach. Druga kategoria to książki dla Kacprowego tj. smoki, dinozaury, auta i książki obrazkowe. Ostatnia kategoria to książki, które będę mogła czytać innym dzieciom na różnego rodzaju spotkaniach, imprezach czy też w pracy. I tu oprócz wyglądu i tematyki zwracam większą uwagę na treść. A dokładniej na to w jaki sposób jest napisane i czy będę mogła zmienić głos, krzyczeć, szeptać bądź po skończonym czytaniu pociągnąć temat książki w zabawie. Oczywiście idealnie byłoby gdyby trzecia kategoria współgrała z pierwszą i drugą. I tym razem udało się to! Pomysłów w głowie kilkanaście. Już nie mogę się doczekać aż zacznę! Dlatego chciałabym polecić te książki Wam. Oczywiście nie są to wybory w ciemno. Książki widziałam, przeglądałam oraz czytałam (póki co tylko sobie po cichu). Nie jestem jeszcze szczęśliwym posiadaczem (ani moje dzieci), choć mam nadzieję, że to się zmieni i będę mogła napisać Wam o nich trochę więcej.

Nie będę pisała, że jakoś tak się trafiło iż wszystkie książki pochodzą z wydawnictwa Nasza Księgarnia. Lubię składając zamówienie na książki robić to w jednym miejscu, gdyż jak już kupuję to sporo książek, i zależy mi na jednej wysyłce. Poza tym poniższe książki są w czołówce potrzebnych nam na wczoraj :)
Jeżeli zastanawiacie się nad pozycjami książkowymi na święta to zainteresujcie się poniższymi pozycjami. Wrzuciłam również dwa audiobooki godne polecenia. Jakiś czas temu byłam wierna audiobookom z oryginalnymi dźwiękami z filmu, teraz kiedy odkryłam Grzegorza Kasdepke i jego audiobooki, to stałam się ich ogromną fanką.
1 komentarz:

  1. Też lubimy robić zamówienia w jednym miejscu. Z tego zbiorku/zestawienia najbardziej zainteresował nas Kasdepke.

    OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że jesteś!
Twoje zdanie jest dla mnie ważne dlatego jeżeli chcesz je wyrazić nie krępuj się :)